Results of Sixth Form Application

The Sixth Form Coordinator and the Board of Management are pleased to advise that the following students have been accepted to commence the Sixth Form programme for the academic year 2020/2021. 

FOR LOWER SIXTH FORM
1. The Provisional list of accepted students (who automatically qualify based on results) for the Sixth Form Programme pending behavioural report. 
2. Packages will be available at the school on Wednesday, September 30, 2020, barring any unforeseen circumstances in which case they will be contacted. The Cost of the package is $4000.00, which includes ID cards.
3. Late Applications will be accepted up to Wednesday, October 9, 2020.
4. If you have already applied and your name is not on the list, your application is being processed and you will be informed shortly.
GABRIELLA ANDERSONDEJANAY LAWSONABDULLAH, TARAJI
SAUNA-LEE ANDRADEYAHSAN LEVYANDERSON, ALANA
IESHA BAILEYBRIANNA MANBAUMANANDERSON, DEANDRA
KIALYNNE BRAHAMTIFFANY MARSHALLBRIGGS, JULIANNA
DANIELLE BRISSETTMARISSA MATTHEWSBROWN, OLIVIA
TOSHANNA BROWNSONTEE MAXWELLBUCKHAM, BRITTANI
PAIGE BUTLERABEGAIL MCCALLACASTELLO, RASHIDA
TICHELLE BYFIELDDONELIA MCDONALDCHLOE, BAXTER 
CAVIA CHAMPAGNIEABIGAIL MCGREGORDENNIS, RAVEN
CAMIELLE CLARKEMAHALIAH MCKENZIEDOBSON, CHLOE
DAMILIA COLEMANAKELIA MONTAQUEDUBIDAD, JHADA
CHANEILLE CUMMINGSKHAELIA MURRAYGARRICK, KAMILLA
AMOYA DAWKINSABIGAIL PALMERGIBBONS, TANICA
KERECE DESOUZATIFANNY PUSEYHULL, DEJA-MARIE
ALANA DILGIEALEXANDRIA RAINFORDHYDOL, O’SHAURNETTE
KIMOYA DOBNEYKARISSA RAMSEYJACKSON, KAYLYN
AKILAH DURKEYIMANI ROSEGREENLECKIE, NISHAKA
LACYANN ELLISASHANTAE RUSSELLMCGREGOR, SHANTANEL
ROSHENA ELLISKEMONA SIMPSONPATTERSON, SARA-JEAN
CHRISTINA FARQUHARSONCANDACE SMITHRICHARDS, KISONA
GABRIELLE GRANTASHLEY STONASAPPLETON, ADRIANNA
JAHMELIA GRANTALAYLAH THOMASSAVAGE, SHANEQUA
MAKEENA GRAYBREANNA THOMASSTEWART, ANNA-LEAH
SHENEILLE HANSONSHENELLE TYRELLTYRELL, ABIGAIL
DANIELLE HEMMINGSKAYLA WELLINGTONWALCOTT, AYSHA-LOIS 
SEMOY HENRYISHEKA WESTWALKER, BREEEANNA 
SAVANNAH HENRYDAVIA WILSONWARD, TENIQUE
MOESHA HOWELL
ALBRINA HUNTER
SHUWAYNE HUNTER

UPPER SIXTH FORM 2020 – 2021

CONGRATULATIONS STUDENTS!

The following students are accepted based on your CAPE results for the Upper Sixth Form Programme.  Please note that this is pending your Behavioural Reports and the submission of your Community Service Forms.  Orientation will be via Zoom on October 5, 2020 at 9:00 a.m.  Classes commence on October 6, 2020.

If you have applied and your name is not on the list, you will be contacted shortly.

  1. RENESHA ATKIINSON
  2. ROCHELLE BLAKE
  3. DANA BECKFORD
  4. KAYLA BERRY
  5. DINKINISH BROWN
  6. GARRI-ANN BROWN
  7. SEBOKI BROWN
  8. TAJEANA BROWN
  9. SASHI BYRAN
  10. KADIAN BRYAN
  11. RASHEKA CHAMBERS
  12. JESSIKA CHIN QUEE
  13. SHENELYA COOPER
  14. SHAVEL DAVIS
  15. DANA EDWARDS
  16. SHANTOYA FORDE
  17. JEFFE-JAY FRANCIS
  18. AKEISHA GARDNER
  19. MELISSA GRAHAM
  20. ALICIA GRANT
  21. JEHAN GUY
  22. DONIESHA GREEN
  23. KAMAILLE HEATH
  24. BRITTANY HIBBERT
  25. ABIGAIL JACKSON
  26. SHAVANIQUE JACKSON
  27. ABIGAIL JAMES
  28. ABI-GALE JOHNSON
  29. KIVAUNNA LAKEMAN
  30. ABIGAIL LAUD
  31. MESHCA LEE
  32. TIANNA LUE-LIM
  33. TERRIANN LYEW
  34. QUANDRIKA MALCOLM
  35. SASHAUNA MALCOLM
  36. BREANNA MARSH
  37. JASE ANN MATTIS
  38. BRITTANY MCLEAN
  39. ASHANTI MURRAY
  40. KIMBERLY MURRAY
  41. BRITTANNA NESBITT
  42. SHAEKA PERKINS
  43. CANDICE REYNOLDS
  44. DASHANEL PERSGILL
  45. ABIGAIL SAUNDERS
  46. AMELIA SMITH
  47. SHAUNA SMITH
  48. TATIYANA STEPHENS
  49. ALJAY SWIMMER
  50. JHNELL THOMAS
  51. KAREFA WARNER
  52. SHANIQUE WEATHERS
  53. SHIAN WEBB
  54. MELISSSA WILLIAMS
Share Button